Przegląd nowości wydawniczych 2017.04

Zapraszam do zapoznania się z nowościami wydawniczymi na polskim rynku.

ŁAMIGAMI – wyzwanie dla każdego składającego papier. Gra polega na takim złożeniu wydrukowanego wzoru, aby na jednej stronie pojawił się zestaw 4×4 kwadraty białe a z drugiej czarne. Cztery poziomy trudności (od zielonego do czerwonego) i sporo zabawy. Jak można zobaczyć na ostatnim zdjęciu – złożenie jest jak najbardziej możliwe (Haligami górą! 😉 ).

Wydawnictwo: Granna.

Bajki La Fontaine’a i ich bohaterowie w wersji origami – fantastycznie wydana książka dla dzieci od kilku do kilkudziesięciu lat. Niezapomniane wiersze La Fontainne’a w polskich tłumaczeniach (powstałych w różnych latach, również w języku staropolskim). Bogato ilustrowana przez Sarę Gianassi. A do tego, często niepublikowane wcześniej, diagramy z kreacjami Pasquale D’Auria (przy diagramach są kody QR z odnosnikami do opublikowanych na Youtube filmów instruktażowych będących dodatkową pomocą przy składaniu). Do książki jest dołączonych 40 arkuszy kwadratowego papieru (odpowiadającego mniej więcej „ksero”, dwustronnego).

Wydawnictwo Olesiejuk.

Kolorowe origami FAUNA, fantazyjna kolekcja (dostępna również wersja FLORA) – książeczka do kolorowania i składania. Diagramy, gotowe wzory do pokolorowania (po 2 lub 3 różne do jednego diagramu), spis treści oraz kilka zdjęć gotowych modeli (nie wszystkich). Odstresowujący zestaw na długie popołudnia.

Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal.

Zestaw artystycznych papierów do pakowania prezentów z motywami Paisley’a (wzór wykorzystywany w zdobnictwie tkanin) – 10 arkuszy (10 wzorów) 50 cm x 70 cm. Papier jakości typowego papieru do pakowania prezentów, lakierowany, niezbyt mocny i trwały. Dodatkowo załączono notatkę o powstaniu motywu wykorzystującego charakterystyczny wzór łzy (w języku niemieckim, angielskim i francuskim).

Wydawnictwo: H.F.Ullmann .