Wyzwanie origami nr 5

Wyzwanie podjęte! Joanna Sobczyk przysłała swoją interpretację wyzwania nr 5 na piątkę! A oto ono – „Ewolucja fraktalna 5-tego stopnia”:

ewolucja fraktala

Święta, czy dni wolne, to bardzo często ulubione dni dla składających papier. To wtedy możemy usiąść z herbatą czy innym ulubionym napojem i w radosnym nastroju oddać się naszej pasji. Dlatego tuż przed Świętami Wielkanocnymi, zapraszam do podjęcia wyzwania numer pięć. Piątka to szczególna cyfra w moim życiu, jest obecna odkąd pamiętam … numer bloku, mieszkania, linia autobusowa … . Dlatego to wyzwanie zarezerwowałem, do zredagowania, dla siebie.

A po tym przydługawym wstępie, czas na właściwy tekst wyzwania: zaprojektować model origami którego powstanie wiąże się z cyfrą 5: np. diagram z pięciu (5) kroków albo model z pięciu złożeń albo pięciu modułów albo innej, własnej interpretacji z cyfrą 5 na pierwszym planie. Przykład własnej kreatywności: 55 lub 555 (;-)) modułów. Należy przesłać zdjęcie gotowego modelu i diagram/siatkę zgięć/film z instrukcją składania/fotodiagram/ew. własny sposób obrazujący powstanie dzieła. Nie musimy się ograniczać do pięciu prostych złożeń – jeżeli fotodiagram, film (preferowane w tym przypadku) czy rysunek będzie mógł oddać powstanie w jednym kroku multi-złożenia – np. „królicze ucho” czy „petal fold” to uznane to zostanie za jeden krok z pięciu.

Jako inspirację przedstawiam słonia, powstającego z jednego złożenia prostokątnej kartki papieru. Model Dave Mitchell’a „One-Crease Elephant”:

One-Crease Elephant
One-Crease Elephant

Zdjęcie pochodzi ze strony autora – Origami Heaven.

Materiały o których mowa wyżej należy wysyłać na adres poczty elektronicznej: wyzwanie@origami.url.ph . W przypadku wideo preferujemy umieszczenie go na YouTube, Vimeo lub innych tego typu serwisach. Można również umieścić cały proces twórczy na własnej stronie internetowej i przesłać do niej link, w takich przypadkach rezerwujemy sobie prawo do umieszczenia na stronie My i Origami tzw. zajawki z odpowiednim linkiem. Przy standardowym przesłaniu prosimy o spakowanie materiałów w formacie .zip .

Przesłanie materiałów na w/w adres jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na jego publikację na stronie http://www.myiorigami.pl . Prawa autorskie pozostają przy autorze, a publikowane treści mogą być wykorzystane tylko do celów prywatnych. Każde inne wykorzystanie wymaga zgody autora (lub osoby która może dysponować danymi prawami autorskimi).