VII Międzynarodowa Olimpiada Origami

VII International Origami Internet Olympiad

Międzynarodowa Olimpiada Origami o coroczna rywalizacja origamistów z całego świata. Zabawa polega na składaniu modeli podanych przez organizatorów w specjalnie przygotowanej książce, a następnie przesłaniu 3 zdjęć każdego zrobionego modelu. Liczy się nie tylko umiejętność składania z diagramu (modele o różnym stopniu trudności), kusudamy, teselacji jak również z CP ale ważna jest także aranżacja zdjęć. Jak co roku olimpiada origami organizowana jest przez Andreya Ermakova (Rosja), który także zasiada w jury. Skład jury ponad to uzupełniają m.in. : Yaroslav Terehov (Rosja ), Peter Stein (Niemcy), Dzmitry Lysiuk (Białoruś) oraz Hubert Villeneuve (Kanada) .

W śród tegorocznych designerów, którzy zgłosili swoje modele można wymienić: Michała Kosmulskiego (Polska), Andreya Ermakova (Rosja), Natalie Romenienko (Mołdawia), Xiao Chen (Chiny) oraz Andreya Lukyanova(Rosja).

Zabawa zaczyna się 1 listopada i trwa aż do 1 grudnia, a swoje zgłoszenie należy przesłać do 1 listopada. Formularz zgłoszeniowy znajduję się tutaj.

Zgłosili się już m.in Dasa Severowa ze Słowacji oraz Paweł Szczepankiewicz i Tymoteusz Leśniewski z Polski.

Zdjęcia z poprzedniej olimpiady można znaleźć tu oraz tu.

Więcej informacji tu oraz tutaj.